Історія
Витончена і чарівна солістка гурту Lama Наталія Дзеньків народилася 14 грудня 1975 року в Івано-Франківську. Батьки Наталі – артисти Гуцульського ансамблю пісні й танцю (мати танцює, батько професійно співає та грає на цимбалах і барабанах) - часто брали доньку разом з собою на гастролі (тоді популярними були державні концерти в Москві). Змалечку Наталя була на концерті, була присутньою за кулісами і мріяла стати великою артисткою. Вертаючись з таких поїздок, у класі Наталя розповідала про те, що за кулісами бачила "живу" Алу Пугачову, Філіпа Кіркорова... Однак однокласники не вірили їй, говорили, що це вигадки. Мати хотіла, щоб донька пішла по її стопам – стала артисткою балету. Тому Наталю спершу віддали на балет, потім - на бальні танці. Але долю вирішив випадок: одного разу акомпаністка побачила як Наталя награвала на фортепіано простеньку мелодію і пояснила бабусі, що дитину краще віддати в музичну школу. І тоді почалося – музична школа, музичне училище – і все по класу фортепіано. У 1990 році Наталя побувала в гостях у родичів в Німеччині, де концерт Bon Jovi справив на неї сильне враження. З першої хвилини концерту Наталя зрозуміла, що хоче співати! (а німецькі бабуся з дідусем подарували їй великий синтезатор і багато касет).
1993 року Наталя разом з одногрупницею вирішили створили свій гурт "Магія". Наталя написала музику, а одногрупниця – слова. Таким чином була написана перша пісня, на яку записали професійну фонограму. З цією піснею вони звернулися до Віталія Телезина (на той час він був на радіо ді джеєм), який відразу запустив пісню в радіо ефірі. Через деякий час (1997–1998 рр.) вони записали альбом "Світло і тінь" (пісні "Зорі", "Світло і тінь", "Напиши мені, доле, листа"), який мав шалений успіх, а гурт "Магія" став мало не самим популярним в Західній Україні та бажаним гостем на фестивалях. Це тривало три роки, поки Віталія не запросили на роботу в Київ (на той час Наталя з ним була в громадянському шлюбі). Наталя залишилась в Івано-Франківську, гастролювала з "Магією", чим далі тим більше розуміючи, що це безвихідь: працювали-працювали, а фінансової віддачі ніякої.
Наталя переїжджає до Віталія в Київ (2000 р.). Жили на ті гроші, що заробляв Віталік (він записував Земфіру, Іру Білик, продюсював "Океан Ельзи"), задовольнялися малим, а натомість накопичували неоціненний досвід. Наталя писала пісні "під ключ", навчилася створювати тексти, поступово народжувалася музика (період був довгий, непростий).
Якось Наталі приснився тибетський монах, який повторював одне й те саме слово: "Лама, лама ...", вона прокинулась в холодному поту, оскільки незадовго до цього сама придумала назву групи – "Лама" (просто так, без будь-якої основи, слово сподобалося, однак в шумеро-аккадській міфології Лама - це добра богиня-покровителька). І 2005 року, коли врешті-решт з'явилася пісня "Мені так треба" Lama стартанула й одразу ж стала проривом та відкриттям. З самого початку планували, що це буде гурт. Але гурт зібрати дуже важко. Спочатку були Наталя, Віталік, та команда, що працювала з ними в менеджменті. В перших кліпах Наталю презентували як співачку (бо так склалися обставини), але згодом знайшли хлопців, які вміють грати й гарно виглядають. І зараз вони не лише команда, гурт на сцені, вони в житті друзі, навіть родина. Тепер дають всім зрозуміти, що Lama це не просто співачка, що це ціла команда.
Наприкінці жовтня 2006 року гурт випустив свій довгоочікуваний дебютний альбом "Мені так треба" (куди увійшло 12 композицій, зокрема, "Мені так треба", "Серце" і "Літак", до речі відеокліп на пісню "Мені так треба" був відзнятий 2005 р. у Берліні). Публічна презентація альбому "Мені так треба" відбулася 7 листопада в київському клубі "Квартира Бабуїн". Через тиждень після виходу альбому, було продано близько 20 тисяч екземплярів дисків.
2007 року на церемонії "MTV Europe Music Awards", що проходила в Мюнхенському "OlimpiaHalle", Lama отримала премію "Best Ukrainian Act" (кращий український виконавець). Травень 2008 року виходить другий альбом "Світло і Тінь", а пісня "Знаєш як болить" стала саундтреком до успішного українського-американського фільму "Сафо". 4 грудня 2008 року ім'ям Наталі Дзеньків названа зірка в сузір'ї Великого Воза.
А загалом, Наталя вважає, що найкращий відпочинок це в горах, головне - набратися від природи позитивної енергетики. Від природи має гостру інтуїцію, відчуває і людей, і події. Дуже любить хатню роботу (обожнює мити посуд - це дуже заспокоює), любить ходити на базар. А щастя для неї, це така мить, про появу і зникнення якої ти навіть не знаєш. Це хвилини, коли ти отримуєш задоволення. Але є щастя, яке є вічним. Для Наталі це її батьки, кохана людина. Вона зробить все, щоб вони були щасливими. Щастя це перепади емоцій. Надає перевагу гуцульській естетиці. В музиці поєднує гуцульські, слов'янські, європейські, східні мотиви.
Активні учасники гурту «Lama»:
Наталія Дзенькiв - соліст, автор лірики
Костя - гітара
Zurik - бас-гітара
Zi-Zi - барабани
Жека - клавішні
Паша - гітара, перкусія